• Svet skialpinizmu
  • E-shop
  • Bazár
  • Poradenstvo
FaceBookTwitterGoogle+

Centrálna časť - juh

Najlepší prístup je cez Bystrú dolinu, popri Táloch sa autom dostaneme až k chate Trangoška alebo ešte vyššie k hotelu Srdiečko.
Najčastejšie sú využívané nasledovné trasy:

 - Chata Trangoška – Chata gen. M. R. Štefánika – Ďumbier - nenáročná, veľmi frekventovaná trasa (v lete zelená značka), ktorá vedie miernym stúpaním najskôr lesom, vyššie po svahu, od chaty M. R. Štefánika je výstup o niečo strmší, no nie príliš dlhý a náročný . Lyžuje sa buď trasou výstupu alebo priamo smerom na chatu Trangoška.

Register to read more...

Centrálna časť - sever

Z Liptovského Mikuláša sa vydáme na juh, prejdeme kruhový objazd (napojenie diaľnice D1), cez mestskú časť Demänová pokračujeme smerom do lyžiarskeho strediska Jasná. Počas hlavnej sezóny, väčšinou cez víkendy, sviatky a prázdniny, odstavujú osobné autá na záchytnom parkovisku asi 2,5 km nad Demänovou alebo vyššie v doline - na Lúčkach. (ďalšiu dopravu do strediska zabezpečuje kyvadlová autobusová doprava). Do Jasnej jazdí aj pravidelná autobusová doprava, no väčšinou doobedňajšie autobusy bývajú natrieskané - keď sa cestuje s lyžami a batohom nie je to vôbec príjemné stáť celú cestu (cca 30 min.). Vystúpiť môžeme buď na Záhradkách alebo na konečnej - pri hoteli Grand.

Register to read more...

Zjazdy - Chopok, Dereše

V ďalšom popise sa budeme venovať len najobľúbenejším a najčastejšie lyžovaným žľabom, možností pre dobrých lyžiarov je najmä za dostatku snehu oveľa viac (freeride zone I,II,III). Lavíny v tejto oblasti nebývajú veľké, no netreba to podceniť (viacero lavínových nehôd na jar 2010, pozor preto na nový sneh, povinná lavínová výbava nutná)!

Register to read more...

Prihlásenie